20/05/2024

Edi Rama një i sëmurë psiqik tepër i rrezikshëm. Ka diagnozën “skizofren agresiv”

0

Nga Ilir Malindi

Zoti President.

Për të shpëtuar Shqiperinë e vetmja rruge është ajo e arrestimit të të sëmurit psiqik Edi Rama.Ky njeri ka siptoma të rrezikshme sadizmi,mashtrimi etj. pasoje e sëmundjes mendore të tij ku është shtruar në psiqatri si në Shqipëri ashtu edhe në Paris të Francës me diagnozën “skizofreni agresive”.Nën kudesin e dr.prof. Mentor Petreles pacienti Edi Rama u shtrua ne spitalin në 5 të psiqatrisë tek kafazi me hekura dhe më pas tek kati i tretë në një dhomë me te ndjerin Ardian Klosi një publicist i njohur mbarë kombëtar ku para disa vjetësh vrau veten.Ishte Korriku i vitit 1984.Ne shtrimin e tij forcërisht kontriboi edhe komshiu i tij kompizitori i famshëm shqiprar Nikolla Zoraqi.Kjo sëmundje është tepër e rrezikshme tek personat që janë diagnostikuar me këtë diagnozë dhe zakonishtë këta mbyllen në kafaze hekuri nepër spitale psiqike.

Mendoni që grupi i strukturuar kriminal i Rilindjes e vuri kryetar partie dhe kryeministër.O Zot!!Lexoni për këtë diagnoz që ka pacienti Edi Rama.Është katastrofë kombëtare.Kushdo mund ta shohi kartelën e të sëmurit psiqik Edi Rama në internet mbasi ja ka nxjerë miku i tij Mero Baze tek gazeta “Tema” ku ka dhe nje shkrim tjetër ku ne Gjykatë ai akuzon babain e tij Kristaq Rama se ka patur mardhenje me artisten Matilda Makoci dhe si rezultar i këtyre mardhenjeve lindi djali i tij Grigori qe kurrë nuk e njohu apo ti jepte pensionin ushqimor.Këtij njeriu i duhen vënë hekurat dhe ta shtrojmë në psiqatri.

Një nga siptomat e kësaj sëmundje është kembengulja e këtij njeriu që fantazitë e tij me gjithë ëndërra që shikon natën do ti shpjerë deri në fund edhe pse janë të rrezikshme për njerëzit e familjes apo shoqërisë aty pranë.Po për mbarë popullin dhe shtetin?!!A guxon kush ta dënoi këtë njeri.Jo, ai do mbroet me kartelen e tij si i sëmurë psiqik dhe Gjykatat në asnjë vend të Globit nuk mund ta dënojnë penalisht vec shtrim i detyruar në një institucion mjeksor psiqatrik.Prandaj për këtë njeri rrugë tjetër nuk ka.Veproni dhe mos të ju dhimbset mbasi janë dhjetëra shqiptar të vdekur nga veprimet ose mos veprimet e këtijë sadisti.Mos e shpini vendin drejte katastrofës kombëtare me këtë të sëmurë psiqike.Çdo bashkpunim me Edi Ramën dhe grupin e tij anti kushtetues përbën Tradhëti të Lartë.

Av.Ilir Malindi Vazhdon me sqarim per Presidentin Meta

Sqarim për Presidentin.

E vërteta është se politika e ndjekur nga Edi Rama and compani ka qenë një politikë kriminale për shkatrimin e cdo gjëje në Shqipëri.Ky njeri e konsideron pushtetin që  gjoja ja dha populli si lodër femijësh që bënë cfarë të dojë vet sikur e ka personale.Me një fjalor ordiner minorenësh të neveritshëm dhe i komanduar nga alusinacionet psiqike Rama nuk kupton rëndësinë e veprimeve të tij.

Ai për shkak të sëmundjes psiqike udhëhiqet nga koncepti “Fyrherprincip” që aplikoi Hitleri dhe idet e tij janë sipas tij frymëzim për të tjerët.Për shkak të kësaj sëmundje psiqike tepër të rrezikshme në momente të vecanta emocionale persona të tillë të shpien drejtë katastrofave dhe nuk mbajnë asnjë përgjegjesi.Vendosja e këtij njeriu të sëmure menderisht në krye të Qeverisë përbene krimin me të madhe që i bëhet Shqiperisë qysh nga dita kur serbët vendosën gjaksorin Enver Hoxha në krye të shtetit shqiptar.Prandaj demaskimi i këtij njeriu dhe largimi i menjëhershëm i tij është detyrë e cdo shqiptari dhe nxjerja e përgjegjësisë penale dhe moral e klanit të tij kriminal.

Av.Ilir Malindi, Autor i librave “Kosova është imja”,”Lufta ime” dhe 111 volume në faqosje me titull “United States of Albania” me 95 mijë faqe dhe mbi 50 mijë foto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok