16/04/2024

Tradhtarët shqipfolës, organe gjenitale të armiqve të cilët duan që ne të pushojmë së ekzistuari

Nga Aurel Dasareti, USA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike

Drejtësia nuk ndëshkon asgjë më mizorisht sa tradhtia. Tradhtari që i shërbeu armikut, vdes nga dora që e pagoi për tradhtinë e tij. Mjerë tradhtarët, sepse ata janë më të shëmtuarit, dëmtuesit më të mallkuar në tokë. Më të fëlliqurit nga të gjithë krimbat e zorrëve, shiritat, rriqrat…

***

Unë besoj se detyra më e rëndësishme e jetës që na është dhënë të gjithëve është të bëhemi më të mirët e vetes – pa marrë parasysh sa e vështirë mund të jetë jeta. Gjithçka tjetër – marrëdhënia jonë me njerëzit e tjerë dhe shoqërinë përreth nesh – buron nga kjo bërthamë. Varet nga ne që të zgjedhim se cila forcë do të kontrollojë veprimet tona. I takon secilit prej nesh të bëhemi ata që kemi lindur të jemi.

***

Në trojet shqiptare, disa tradhëtarë janë të dashur, e disa të tjerë janë tradhtarë të urryer. Asgjë më e lehtë për t’u kuptuar, sepse për Zotin, ne e dimë që bota është një film bardh e zi, me role dhe heronj të ndarë bardh e zi, ku drejtësia fiton gjithmonë në fund. Dhe nëse jo në tokë, atëherë sigurisht – në ferr!

Vetëm “Vëzhgimi nga afër” i kriminalitetit gjithëpërfshirës së politikë-bërësve dhe regjimit ekstrem antikombëtar, mbështetësve të tyre dhe mediave të pista, nuk ka zgjidhur kurrë dhe nuk do të zgjidhë asnjë gjë të kësaj bote!

Veprimi, nga ana tjetër, diçka për të cilën ky popull (me mentalitet e sjellje të komplikuar vetë-shkatërrues) nuk është në gjendje ta praktikoj, ka zgjidhur shumë probleme!

Është funksioni i popullit, të kapin dhe hetojnë menjëherë policët që me shkopinj, gaz helmues dhe plumba masakrojnë protestuesit legal paqësor të vendit (shqiptarët autokton), por të urdhëruar nga Soroshët, përmes këlyshit të tij Ramboviç, nuk i ruajnë fare kufijtë e shtetit për qëllime djallëzore: Ndryshimin demografik të Shqipërisë, në të cilën shqiptarët autokton në një kohë shumë të shkurtër 4-5 vjeçare do bëhen minoritet, ndërsa në të njëjtën kohë Shqipëria do të mbushet me shumë milion “refugjatë” nga Afrika dhe Azia të cilët BE nuk do më t`i pranojë. Prandaj kriminelët e regjimit kuisling të Ramoviçit, deri tani kanë lejuar të mbushin vendin me dhjetëra mijëra “gjahtarë lumturie” të vetëshpallur “refugjatë” nga i gjithë rruzulli tokësor që i mësyjnë kufirit të arbrit pa droje se i zoti shtëpisë do t`i dëbojë.

Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Refugjatët, në ditën botërore të refugjatëve, thotë: “Në Shqipëri, gjatë vitit të shkuar 2021 kanë hyrë mbi 10 mijë refugjatë, një shifër shumë herë më e lartë se 5 vite më parë”.

Sipas llogaritjeve të OKB-së, popullsia e botës i tejkaloi 7 miliardë (7000 milion) në vitin 2011. Pak ditë më parë numri i njerëzve në botë i tejkaloi 8 miliardë.

Cunami që është duke u krijuar nga tërmeti i “refugjatëve” të huaj që papengueshëm hyjnë ilegalisht në Shqipërinë tonë të sunduar nga kriminelët e regjimit mafioz (Kriminelë Ekonomik dhe Tradhtarë ndaj Vendit), ndërsa shqiptarët autokton ikin prej andej, do çoj në shkatërrimin përfundimtar të saj.

***

Fokusi nuk ka të bëjë me shtirjen. Fokusi është të zbuloni atë që dëshironi me të vërtetë, që është më e rëndësishme për ju, dhe më pas bëni gjithçka për të. Ndaj, në këtë situatë kritike që ndodhet vendi amë, prioritet i jepet pastrimit të vendit nga plehrat. Sa më shumë mbeturina në oborrin tënd, aq më pak lule.

Flamur Noka: “Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar, betonizimi i kryeqytetit dhe i bregdetit, zbatimi i përpiktë i Axhendës Soros për Shqipërinë, ku në qendër janë shpopullimi dhe shndërrimi i vendit në një fole nevojtarësh të huaj, janë ndjekur me besnikëri prej tij. Axhenda famëkeqe e do Shqipërinë pa opozitë, pa shtresë të mesme, pa bosht familjar, pa sovranitet dhe identitet kombëtar, ku pasuritë natyrore dhe burimet ujore e nëntokësore janë haraç për mbështetjen politike ndaj Edi Ramës”.

***

Edhe trupi i tij prej gjirafe është krijuar për të tërhequr vëmendjen nga karakteri tij i fëlliqtë.

Ajo që na intereson rritet dhe jemi ne që zgjedhim se me cilat “syze” duam ta shohim botën. Pavarësisht se në çfarë situate jeni tani, është e mundur të krijoni ndryshime pozitive.

Cila është situata juaj? Si gjithmonë kur shkojmë në një udhëtim, duhet të dimë se ku jemi tani. Shumë shpesh kur duam ndryshim, fillojmë me synimet dhe veprimet. Është e dobishme të dimë se ku po shkojmë, por është po aq e rëndësishme të dimë se ku jemi tani.

Si është gjendja me ty në jetën tënde? A shikosh brenda në derën e lumturisë, apo thjesht kalosh aty pranë me nxitim?

Krijimi i ndryshimit pozitiv në jetë nuk do të thotë të bëhesh një person tjetër, por të bëhesh më shumë nga vetvetja. Të jep liri më të madhe dhe paqe të brendshme të zbulosh se nuk ka të bëjë aq shumë me atë që përjetojmë, por që ne vetë mund të zgjedhim se si do të reagojmë ndaj asaj që po ndodh në shoqëri, të solidarizohemi me ata që vuajnë nga varfëria dhe t`u kundërvihemi atyre djajve që janë shkaku për të krijuar atë mjerim e çrregullim. Mos lejoni që kriminelët të bëjnë shaka me ju dhe të dashurit tuaj sepse mendojnë se jeni budallenj kokëtulë dhe sahanlëpirës që shkatërroni veten për të mbrojtur ata – minjtë e kanalizimeve, që nuk janë gjë tjetër përveç organe gjenitale të armiqve të vendit dhe kombit tonë. Shërbëtorë të atyre barbarëve pushtues që me ndihmën e aleatëve të tyre nga Karpatet dhe jo vetëm, punojnë që ne përfundimisht të zhdukemi nga faqja e dheut, për t`i trashëguar edhe ato pak kilometra katror toke të copëtuar që na kanë mbetur.

Kryeministri joligjor antikombëtar i përdorë për kënaqësinë e tij të gjithë burrecët që e mbështesin, madje edhe të gjithë shtetin. Nuk duhet të jesh i çmendur për të zgjedhur anën e gabuar. Ka pak gjëra në botë që janë aq të rrezikshme sa një shoqëri e fjetur që nuk zgjohet kurrë. Mua më intereson vetëm ikja e dezertorit të komanduar nga shkatërruesi i shteteve kombëtare, sidomos i Shqipërisë (Soroshët). Le të vendosin shqiptarët e lirë se kush do të vijë pas tij. Për të mbijetuar, duhet të silleni ashpër. Dhe çështja është mbijetesa e vendit dhe kombit.

Çohu! Atdheu thërret! Shkruaje përsëri historinë tënde! Nëse vazhdoni të flini, mallkimi i pasardhësve tuaj do të bjerë mbi ju!

PS: Pas shqetësimeve qëndron shpëtimi i shpresës.

“Motra bëhet nuse vëllai bëhet dhëndër.

Jeta çel si lule e kalon si ëndërr.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok