21/06/2024

Se shpejti ne treg celulari revolucionar Apple Iphone

0

Ky telefon planifikohet te dali ne treg kete muaj me 29 dhe distribohet nga kompania amerikane cingular (tani at&t).
Ndryshimi i ketij celulari midis shume te tjerash eshte arritja e berjes se shume veprimeve qe me pare ishin me butona, nepermjet sensoreve duke perdorur vetem gishterinjt.
Disa nga karakteristikat e vecanta jane:
Pra, prekja e figures nepermjet ekranit te telefonit dhe sinkronizimi me itunes;
I pari celular ne amerike me sekretari telefonike vizuale (eng. visual voice mail )
2MP kamera;
Aplikimet e internetit te perfshira, si hapje faqesh dhe shikimi i hartave, email etc.
Zgjedhje nga 4 GB ($499) ose 8 GB ($599) modele te memories;
Punon me Windows
po ashtu dhe me Mac.

Te gjitha keto i ben ky celular si dhe ka paraqitjen sh klasike.

Per me tepe info, vizitoni dhe shikoni tour per nje shpjegim te proceseve.

Shkruar nga: Albert JAKAJ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok