25/05/2024

Nga Jozefina Çoba Topalli

  1. Ne historine 30 vjecare nuk ka ndodhur kurre te sulmohet Kryetari i opozites.
  2. Sulmi brutal ndaj kryetarit te opozites eshte sulm ndaj opozites ne teresi dhe pluralizmit shqiptar.
  3. Sulmi politik i djeshem eshte ngjarja me e erret e pluralizmit shqiptar;
  4. Ky sulm barbar vjen pasi kerkojne t’i vjedhin vulen dhe emrin e partise demokratike ; pasi perpiqen t’i heqin te drejten e fjales ne Parlament kryetarit te opozites zotit Sali Berisha; e pasi kane blere ish kryetarin me ndonje tjeter afer tij;
  5. Pamjet barbarete sulmit brutal te dites se djeshme rrezikojne paqen sociale dhe stabilitetin e vendit.
  6. Vetepermbajtja e kryetarit te opozites dhe mbeshtetesve ishte mesazh i nje ndergjegje te larte shteterore edhe ne kushtet e sulmit fizik dhe tronditjes tek pjesemarresit ne protesten e tyre paqesore.
  7. Perpjekja per te paraqitur si i semure mendor te riun e keqpeedorur eshte alibi mjerane;
  8. Ngajrja e djeshme eshte i sulm politik i pergatitur .
  9. Ata qe i referohen kryetarit te oppzites si -“depueteti” jane sa mjerane aq dhe qesharak.
  10. Por mbi te gjitha ngjarja e djeshme eshte nje mesazh mafioz per te gjithe!

https://www.facebook.com/TopalliJozefina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok