25/05/2024

Çfarë eshte dhe si përdoretMouse

0

Para se të mund të hulumtojnë Desktop dhe Taskbar, ju duhet të dini se si të përdorin Mouse fotoja në të djathtë. Mouse është gjëja që ju perdorni të klikoni gjërat në ekranin e kompjuterit.Mouse ka të paktën dy butona – majtas dhe djathtas. Shumica kanë edhe një buton të mes ose një rrotë mes butonave të majtë dhe të djathtë. Disa mouse kanë disa butona të tjerë që mund të programohen për funksione të veçanta, sidomos për lojëra.

Meriman Braha ©www.merbraha.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok