16/06/2024

BT ofron telefoni falas

0

British Telecom është duke ofruar telefoni falas për përdoruesit e lidhjeve "broadband" të internetit. Duke filluar nga Dhjetori BT do të lejon përdoruesve të lidhjeve broadband thirrje falas çdokund në Britani, e tërë kjo përmes kompjuterit e jo telefonit. Por kjo ofertë është e rezervuar për vetem 50,000 abonuesit e parë dhe thirjet nuk janë falas për rrjeta mobile. Kjo si duket është hap eksperimentues nga ana e BT për të parë se si do të ndikon telefonia e internetit në shërbimet telefonike dhe profitin e këtyre shërbimeve. Një hap i tillë mund të jetë shenjë e kjartë që telekomi tradicional është duke evoluar dhe që tregu i telefonisë, siq e njohim sot, është duke vdekur.

Burimi i lajmit:
http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/3997145….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok