19/07/2024

Akoma duhet ta sodisim kete kryeminister ne sherbim te Serbise e jo ne sherbim te Shqiperise e te shqiptareve?!

0

Nga Enver Bytyçi

– Kryeministri yne e merr gjithnje ne mbrotje presidentin e Serbise!

– Kryeministri i Shqiperise merr keshilltare spiune te Serbise!

– Kryeministri i Shqiperise e garanton presidentin serb, se gjykata shqiptare nuk do ta legalizoje Partine Demokratike me Berishen kryetar!

– Kryeministri i Shqiperise e boton librin e tij “Kurbani” ne serbisht dhe e promovon ne Beograd e ne Nish.

– Kryeministri i Shqiperise merr pjese ne samite nderkombetare me kryetare shtetesh dhe ne darkat qe organizohen ne kete rast e degjon Vucicin te thote se me Kosoven nuk merret vesh, nderkohe qe me vellain e tij, Edin, merren vesh per gjithcka, e nderkohe nuk reagon.

– Kryeministri i Shqiperise propozon per kryetare te sherbimit sekret nje te dyshuar si agjente te sherbimit sekret te Serbise.

– Kryeministri i Shqiperise e ka si shtepi te dyte Beogradin dhe atdhe te dyte Serbine!

– Kryeministri i Shqiperise punon bashke me presidentin e Serbise per ta zhbere shtetin e Kosoves permes iniciativave serbe,, si ndryshimi i kufijve, ndarja, Open Balkan e formave te tjera!

Cfare po ndodh? Pse gjithe keto lidhje!

Akoma duhet ta sodisim kete kryeminister ne sherbim te Serbise e jo ne sherbim te Shqiperise e te shqiptareve?!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok