Frank Shkreli: Shqipëria, drejt lindjes apo perëndimit?

SHQIPËRIA: DREJTË LINDJES APO PERËNDIMIT? Nga Frank Shkreli Në takimin e nivelit të lartë për Ballkanin Perëndimor organizuar nga “Miqtë e Europës” në Bruksel këtë javë, Kryeministri

Latest news

Vangjush Saro: 'Shitja' e Shqipërisë

“Shitja” e Shqipërisë Nga Vangjush Saro E di që përpara çdolloj radhe a opinioni, si qytetar dhe si shkrimtar, më së pari do të duhej të uroja ... me shume

Kristinë Dedaj: Marie Shllaku ia fali jetën Kosovës

Marie Shllaku- intelektualja shkodrane që jetën ia fali Kosovës që të jenë pjesë e Shqipërisë (Marie Shllaku: Nuk do t’i mungojnë kurrë lulet Kosovës t’i sjellë ... me shume

Lutfi Alia: 29 shtator 1943, aksioni te Kroi i Pishkashit, kundër ushtrisë gjermane dhe historia e kolonës Gamucci

29 shtator 1943, aksioni te Kroi i Pishkashit, kundër ushtrisë gjermane dhe historia e kolonës Gamucci Nga Prof. Lutfi ALIA Më 3 shtator 1943, kryeministri i Italisë, mareshalli ... me shume

Mërgim Korça: Vendosja e komunizmit në Shqipërí

Vendosja e komunizmit në Shqipërí Fakte si edhe konsiderata. (Bisedë televizive) Hartuar nga Mërgim Korça Konsiderata  rreth  vendosjes komunizmit në shqipëri. K u s h t e t  s I  e d h e  P ... me shume

Fritz Radovani: Atdhetari Luigj Gurakuqi

Nga Fritz RADOVANI: PO  MOS  T’ ISHTE  NJI’ KY  BURRË, KURR  N’ SHQIPNI  S’ U NGRIT  FLAMUR ! 105 VJETORI I NGRITJES SË FLAMURIT NË VLONË... ■ATDHETARI LUIGJ GURAKUQI ... me shume

Keka: Rëndësia e 28 Nëntorit 1443 për shqiptarët sot

Rëndësia e 28 Nëntorit 1443 për shqiptarët sot Nga Gjon KEKA Kur jemi në ditët e shenjta të nëntorit, gjithmonë kujtojm djersën e përgjakur të paraardhësve tanë ... me shume

Lajmet e dites

Skënder Kapiti: Majlinda Kelmendi krenaria jonë kombëtare

Majlinda Kelmendi krenaria jonë kombëtare Tashmë  Historia dhe Pavarësia e Kosovës janë  shkruar edhe me Ar Nga Skënder S. KAPITI Triumfi i sportistes  më  të  madhe shqiptare, e përfaqësueses së shtetit shqiptar të ... me shume

Reportazh

Milazim Kadriu: 'Dita e Plisit' në kullën e Azem Galicës

NË KULLËN MUZE TË  AZEM GALICËS U MBAJT  MANIFESTIMI  " DITA E PLISIT " Kumtesa, këngë e valle, anekdota, mirënjohje,… në  Ditën e plisit në Kullën e Azem Galicës Nga Milazim F. KADRIU Grupi i valltarëve të AKV ... me shume

Aktualitet

Dijana Dukaj: Në përkujtim të kaliuarës së lavdishme

NË PËRKUJTIM TË KALUARËS SË LAVDISHME Nga Dijana Gj. Dukaj Fundviti  është periudha kur duhet rikujtuar  vitin që po lëmë pas, ditët dhe të arriturat ose atë që është dashtë të arrihet ... me shume

Intervista

Entela Binjaku: Intervistë me Floriana Igrishtën, CDU

Intervistë me Floriana Igrishtën kandidate e CDU-së për deputete në Parlamentin e Republikës së Schleswig Holsteinit Intervistoi Entela Binjaku 1. Përshëndetje dhe faleminderit që pranuat të zhvillonim këtë dialog sëbashku! Floriana si lindi ... me shume

Powered by www.merbraha.com v4.7