13/07/2024

Zuzari më i rrezikshëm i Shqipërisë po kryen spastrimin etnik, shfarosjen e shqiptarëve

0

Nga Aurel Dasareti, USA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike

Me një gjendje të tillë të vetë-ndërtuar, zuzari i pagoi apo mashtroi shumicën e shqiptarëve me tru jo të kthjellët që e votuan; u verbuan nga madhështia e tij e rreme. Para së gjithash, njerëzit e mediave të korruptuara amatore antikombëtare, që propaganduan me zell “shkëlqesinë” e tij. Shprehja e tij tipike: “Kazan, gomar, ziliqar, i dyshimtë, skeptik për çdo gjë të re”.

***

Ligjet e këqija janë forma më e keqe e tiranisë.

Ligësia është çështje karakteri. Nuk është e kufizuar me kohën dhe vendin. Nëse karakteri juaj është i keq, tradhtia juaj del në dritë 365 ditë në vit.

PS: Nëse nuk flasim qartë dhe pa doreza, lexuesit hutohen-shastisen dhe gjendja nuk përmirësohet por keqësohet.

***

Armiqtë e jashtëm, në koordinim (bashkëpunim) me zuzarin shqipfolës dhe tradhtarët tjerë, kanë vendosur ta shpopullojnë plotësisht Shqipërinë nga shqiptarët indigjen (rrënjës, vendës, autoktonë) dhe ta kthejnë atë në një kamp masiv për “refugjatët” afrikanë dhe aziatikë, të cilët pjesa tjetër e Evropës nuk i do.

Jo rastësisht përpara çdo konference-vendimi të pisllëkut të radhës të regjimit kriminal të “rilindjes” ka qenë i pranishëm shkatërruesi i shtetit kombëtar, Sorosi 110-vjeçar, tashmë është i riu Soros, i cili qëndron rregullisht në krahun e djathtë të zuzarit më të rrezikshëm të shqiptarisë, kriminelit mafioz Edvin Kristaq Rama. Çfarë dreqin kërkon Soros i huaj në Kuvendin e Shqipërisë tonë?! Pyesni veten.

***

Shpopullimi i Shqipërisë dhe shpërbërja, shfarosja, zhdukja e Kombit shqiptar, vazhdoi hap pas hapi në një sërë projektesh serbe, greke, turke, ruse, dhe BE-së, edhe përmes tradhtarëve shqipfolës me një përkatësi etnike të paqartë, veçanërisht jobesimtarëve “fetarë”: priftërinjve ortodoks dhe hoxhallarë, që përpiqen ta bëjnë këtë vepër jonjerëzore kriminale antishqiptare sa me më shumë gjemba të jetë e mundur.

Zuzari dhe ata zagarë rreth tij që kanë pushtuar Kuvendin, janë të pabesë, të pandershëm dhe të poshtër, ata janë vrasës të identitetit, historisë, të këqij, hajdutë, rrëmbyes të tokave shoqërore, tradhtarë, trafikantë të qenieve njerëzore dhe lëndëve narkotike, detyrues haraçi, këlysh të armiqve, pengje të shantazhit, pederastë dhe mëkatarë të mëdhenj.

Ata do t’ju ndalojnë në çdo hap, do t’ju neveritin me çdo përpjekje, do t’ju ofrojnë prova të panumërta se është më mirë të heshtni, të pushoni, të shikoni nga mënjanë.

Të përjetosh gëzimin e vërtetë të jetës do të thotë të kontribuosh në atë qëllim që ne vetë e konsiderojmë madhështor, të jesh fuqia e natyrës në vend të një shpirti të etur, egoist, të imët.

Jeta e popullit shqiptar është uria, gjaku, mjerimi, mundime torturuese në tokën e vet, dhe frikacakët që ikën për të vdekur në tokën e dikujt tjetër – në vend që të luftojnë (rrëzojnë) regjimin e kriminal dhe të jetojnë në vendin e vet stërgjyshor, më të bukur, më pjellor, më të pasur dhe më të mirë në botë.

***

Edhe atëherë (kur vendosa të jap një kontribut modest por të gjithanshëm për çështjen shqiptare) e dija se nuk mund të viheshin në dyshim emocionet, dhe se linjat midis mendjes së shëndoshë dhe çmendurisë ishin çuditërisht të ngushta. Në çdo tru dhe në çdo sistem nervor të “politikanëve” shqipfolës fshiheshin qelizat e çmendurisë, tradhtisë, vjedhjes, inferioritetit ndaj të huajve dhe krimit.

Zot, më jep paqen e mendjes për të pranuar atë që nuk mund ta ndryshoj, guxim për të ndryshuar atë që mundem, dhe mençuri për të parë ndryshimin.

Shqiptarët i respektojnë armiqtë e tyre, nuk besojnë se armiqtë tanë po luftojnë që ne të mos ekzistojmë. Shumë prej nesh kanë fantazi të tilla dhe atyre nuk u pëlqen kthjellimi i trurit dhe drita e ditës. Ata priren të çahen kur i ndajmë. Fatkeqësisht, ato mund të rriten në mënyrë të ngjashme gjigante kur i lëmë të sillen në heshtje.

Autoritetet janë shërbëtorët e juaj dhe duhet të jenë të vendosur të kujdesen për këtë. Përmbushni detyrimet tuaja ndaj të gjithëve. Tregoni respekt për ata që meritojnë respekt dhe nderoni ata të cilëve u detyroheni.

Një shpirt i drejtë e vlerëson nderin mbi pasurinë. Fama është diçka që duhet fituar; nderi është vetëm diçka që nuk duhet humbur.

***

“Është më mirë të vdesësh në këmbë sesa të jetosh në gjunjë” – Emiliano Zapata Salazar (1879-1919). Meksikan. Revolucionar dhe udhëheqës gueril. Zapata luajti një rol të madh gjatë Revolucionit Meksikan që shpërtheu në vitin 1910. Ai udhëhoqi luftën e fermerëve indianë kundër pronarëve të fuqishëm të tokave dhe konsiderohet një hero kombëtar në Meksikë.

PS: Shembull për shqiptarët.

***

Për zuzarin e stërzgjatur, hajdut, nudist, të korruptuar nga të huajt, tradhtar, psikopat dhe të droguar nga kanabisi, dërrasat e arkivolit janë mrekullia që do të thotë jetë për shqiptarët.

Kur e dimë diagnozën e sëmundjes së trupit, mund të shërohemi me barnat e duhura ose amputime të ndonjë pjese organi. Pra, marrim masat mbrojtëse përkatëse. Sundimtari tronditet dhe në panik kur mëson se ka një kundërshtar të rrezikshëm, popullin.

Shqiptarë! Mbajeni mendjen vigjilente dhe të gatshëm, si degët në fllad: Shqipëria jonë, një vend pushimi për zogjtë, me krahun blu me aromë qiellore – gjendet në pragun e zhdukjes përfundimtare. Pas disa vitesh do të trashëgohet nga të huajt. Ndërsa ne do të shfarosemi nga faqja e dheut.

Kush është përgjegjës për këtë mjerim? Politikanët apo lopët votuese (bagëtia) që votojnë apo paguhen për të votuar për këta “politikanë” analfabetë që shkarravitin edhe emrat e tyre me gabime?

Është mirë të përkulesh në pluhur kur ke bërë një gabim, por nuk është mirë të qëndrosh aty.

Kush ka vullnet për ndryshime, e ka edhe mënyrën. Jo më kritika të kota dhe belbëzime, por veprime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok