25/05/2024

SI  E  KA  SOT  EMNIN  BALLKANI?

0

Nga Fritz RADOVANI

Disa i thonë “Open Balkan” që donmethanë “Hopa Balkan”!

Disa të tjerë i thonë “Ballkani i Hapun” që donmethanë “Ballkani i Hupur”!

Disa thonë “Balkani Inë” që donmethanë “Ballkani i tine”!

Kryeministri ynë i thotë: “Opozitë Ballkan” se e ka menden tek “Opozita”!

Kam ndigjue se disa i kanë thanë “Ballkani jonë” e. pa kalue 24 orë, i kanë pushue prej pune se “ju jeni shkodranë”! Nuk e dij të vertetën!

Njëditë shkoi në Kryeministri njeni me takue Kryeministrin dhe, tue ju afrue hymjes po mendonte si me i thanë dezhurnit tosknisht, që  ai mos me e njoftë per Verior: “Ay miku i “Hopa Balkan” a isht këtune?”

-Dezhurni ju pergjigjë: “Këtu është, po ka di nga “Ballkani i Hupur”!

E pyet edhe per diten e neserme, po “Krieministri të nesermen do të ishte në Durrës, ku do të bënte banjo dielli tek Banka Kombëtare”. Përgatitej në një pishinë për takimet e ardhëshme që do të bëjnë në BE. Sigurisht ai atje do të marrin pas vetes edhe krietarin e Akademisë Atishqiptare…

Flitet se kohët e fundit kryetari i shtetit të shumten e kohës e kalon me të ashtuquejtunit “Akademikë”, për të “qartësuar problemet Europjane”.

Asht shumë i pasionuem me dijtë sesi pasunohen ata shtete aq shumë!

Aq asht e vertetë kjo, sa prej ditës që asht ba demostrata e madhe e PD në Tiranë “Ai gjithë diten rrin duke bërë “Beeeeeeeee”!

Melbourne, 14 Nandor 2022.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok