20/05/2024

Shqiperia eshte viktime e krimit kibernetik te iranianeve… dhe Edi Rames

0

Nga Enver Bytyçi

Kur sulmin kibernetik e bejne iranianet kryeministri therret ne e per panik! Por kur kete sulm e bejne patronazhistet, ai u thote shqiptareve se “Une jam kryepatronazhisti”! Pra, jo vetem qe i justifikoi te dhenat qe shperdoroi Partia Socialiste me te dhenat e 900 mije shqiptareve, por njekohesisht e mori autoresine e ketij akti kriminal vete Edi Rama!

Kur kryeministri Rama e ben vete nje akt kriminal, e konsideron gje normale! Kur te njejtin akt ia bejne atij e Shqiperise, p.sh iranianet, atehere ata i shpall armiq te Shqiperise!

Nenteqind mije shqiptaret e hakeruar nga patronazhistet e Edi Rames nuk ishin viktime e krimit kibernetik. Ndersa Shqiperia eshte viktime e krimit kibernetik te iranianeve!

SPAK-u do te duhej ta kishte marre ne ndjekje penale per deklaraten “Une jam kryepatronazhisti! Do t’ju ndjek deri ne vrime te miut”!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok