17/04/2024

Shih, shih, mashtruesit, mbrojtësit e dhunës!

0

Nga Artan Fuga

E mbyti me jastëk natën e martesës!

Shih, shih, mashtruesit, mbrojtësit e dhunës!

Në ndërtesë thotë ky tuafi që informon nuk u gjetën mjete të jashtëligjshme.

O Zot! Këtij i duhet mësuar filozofia e shkollës së mesme të natës!

Cfarë quhet mjeti i paligjshëm o tuaf! Mjeti i paligjshëm bëhet mjet dhune nga mënyra si përdoret dhe jo thjesht nga vetvetja.

Gruaja therri burrin me thikën e bukës. Policia bëri kontrollin në shtëpi dhe nuk gjeti mjet të paligjshëm!

Burri mbyti gruan me jastëk natën. Policia kontrolli në të gjithë shtëpinë dhe nuk gjeti asnjë gjë të paligjshme.

Por fiksi i zjarrit o tuaf nuk është tua drejtosh njerëzve në surrat, por për të fikur zjarrin! Se është njësoj si t’u drejtosh rrotat e makinës miletit dhe të thuash e bëra me mjete të ligjshme!

O pika logjikës juridike tënde o bir, bir!

Hiqni more dorë nga logjika e dhunës!

Jepni madje dorëheqje se na keni kthyer në primitivitet!

https://www.facebook.com/profile.php?id=100044316375413

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok