29/05/2024

Partia Demokratike, ne Britanin e Madhe, zhvilloi sot mbledhjen e fundit te ketij viti me 04.12.2022

0

Partia demokratike,ne britanin e madhe, beri sot mbledhjen e fundit te ketij viti. Drejtusi i deges se Partise Demokratike ne Britanin e madhe Shkelzen Rrustemaj hapi mbledhjen ne Londer duke theksuar axhenden a mbledhjes si the prezantimin e shume te rinjeve qe moren pjese ne takim. Ai shpjegoi se si do vazhdoje Partia Demokratike ne Londer te veproje ne vitin 2023, gjithashtu falenderoi edhe shume pjesmarres dhe simpatizante te Partise Demokratike per kontributin e tyre qe kane dhene gjate ketij viti . Zoti Rrustemaj gjithashtu diskutoi edhe mbi shume sugjerime dhe vendime te marra gjate ketij viti, ai theksoi rendesine e madhe te ngritjes se grupit te regjistrimit te delegateve te PD-se ne Angli.  U diskutua edhe per ndertimin e nje portali te vecante te Partise Demokratike ne Angli i cili do te vazhdoje te ndertohet shume shpejte. Detyra dhe udhezime te shumta u dhane per kryetaret e grupseksioneve te PD-se ne Angli.

Gjate mbledhjes moren fjalen

  • Hysni Qaja
  • Genc Pacuku
  • Ylli Prebibaj
  • Davida Deda
  • Jeta Muslija
  • Kujtim Kabashi

Doktor Milaim Nela, mjek i nderuar ne zonen Kent ne Britanine e Madhe, ishte i ftuari i dites. Dr. Nela, shume i njohur tashme edhe nga mediat shqiptare, e falenderoi kryetarin Shkelzen Rrustemaj per ftesen tha pasi u prezantua theksoi se ai ishte angazhuar ne Partine Demokratike ne Angli 3 vitet e fundit per arsyet qe tashme dihen, si pakenaqesia se shume shqiptare lene vendin, Shqiperia eshte pa nje opozite dinjitoze dhe me teper u ndalua dhe foli se nongrata e Sali Berishes e kishte shtyer ate qe te vazhdonte te mirrej perseri me politike. Dr. Nela nuk e pranonte nongraten e Sali Berishes dhe e shikonte ate si nje sfide qe i eshte bere krejte opozites dhe jo vetem Sali Berishes. Ai keshilloi cdo delegat qe ka mundesi te kerkoje nje takim me deputetin e zones dhe te beje nje ankim per non graten e Sali Berishes bere nga Anglia, por padrejtesisht sipas ti.

 

Shkruan: Meriman Braha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok