28/05/2024

Per Alden dhe Rozin!

0

Nga Nikoleta Kovaçi

Tani bajme ca perllogaritje ge vogla ne lidhje me vjedhjen ne shpine e Aldes se Qeverise tuj, popull i dashtun komunisto-socialisto-kancerogjen…( ju qe ende jargaviteni mas ksaj rrace…)

E zame se Rozeta ia ka vjedh leket kur shoqja nuk ishte ne shpi! Kena parasysh qe Alda qe mban tane ate pare ne nje shpi me qira, nderkohe ka nja 5 a 6 te vetat, nuk asht bash njeri pa njeri! Qe do te thote se: Ata qe ia kane dhane leket Aldes, falun ose me i rujt, i kane nja tre kater bandita qe i pagujne me leket qe vjedhin!

Vjen pyetja vetiu; Alda pse shkoi ne polici me denoncue Rozeten-pastruese? A nuk i ka gangsterat e pushtetit qe vene gjoba e paguajne gjoba, rrahin, marrin peng e vrasin njerez? Sigurisht qe i ka, ne mos ajo, shoket me te cilet ka drejtue ministri e drejtori! Atehere, meqe Alda e ka dite qe leket ia ka marre Rozi, si paska mundesi, qe Alda mos me mujt me ia rimarre leket e veta Rozit? Kaq e fuqishme qenka Rozi, qe jeton me nje femije, sa me i ba rezistence hapun pushtetit-mafioz te kermave te kuqe?

Shkojme ma ndej; Rozi thote se krejt sendet qe jane gjet ne shpine teme i kam marre te Alda se e urrej! Po nuk thote kurrgja tjeter! A mos valle Aldes i ban dikush presion, e kercenon etj, per leket qe Alda mbase nuk i ka pas te vetat?

Duke qene se bandat mafioze te rilindjes suaj te ndritun, popull terrmendas, perdorin grate e femrat per me fsheh jo vetem krime e pazare po edhe veset e tyne, pse nuk duhet mendue se ndoshta Alda asht viktima ma e madhe e ksaj baterdie qe Edvini e ka kthye ne sistem?!

S’ka gja, ju flini e rrini te qete, vec mos harroni se nji dite secilit ka me i ardh radha te shpia e vet e te vetja e vet! Se lloji i ktyne asht si kuçedra; kur nuk kane ça hane, hane edhe femijet e tyne!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok