18/05/2024

O çuç, mjerani!

0

Nga Nikoleta Kovaçi

O çuç, mjerani, po pse nuk e pranon se je thjesht nje kukull! Po si ke gjithe kte paftyresi e thu policia s’ndalon çdo makine? Po pse o vemje e komandueme, s’ndalohen krejt makinat! Po ju e keni kthy policine ne kavie, ne punetor kanalesh, i kini fut ne hasmeri mes vedi, i kini ba roje, korres e trafikanta hashashi! Po o mortja qe ste han, po a e di se policave tu, atyne qe jane kaq vemje e kerma sa e si ti, hala iu vjen era hashash!? Ndaj s’i ndaloni dot makina me shpejtesi! Se ata qe ecin shpejt jane dora e juaj, jane pis e te piste si ju! Po ver kamera ne rruget kryesore te vendit; hicju patenten 5 vjet e shihe ti si te rrine! Ska nevoje per polic te korruptuem e frikacake ne rruge! Po mos i ndani! Edhe ata kater a pese polic te zot e burra i keni degjeneru! Sguxojne me u sjell as si duan sepse makineria kriminale qe kini ne dispozicion i kerceno çdo dite qe fal Zoti!

Vemje, ti s’mundesh me ndjek dy kamsha, jo makina! Sepse ti e soji i jot jeni te zhytur ne llum e ne hale sepse ju skeni parime, principe, as moral! Ndaj del sot, e krekosesh me fodullekun tan para kamerave qe jane pjese e paktit rrenues te ktij vendi! Transmeton pa piken e turpit panik, dorezim e abuzivizem shtetnor e ua con shqiptareve nepermjet tyne te shpia si nje kercenim te perhereshem se ata qe skane makina te mira dhe miq te thyejne qafen e mos te dalin ne ruge!

Ne asnje vend te botes nuk sheh polici ne rruge! Mos shko larg, veç ne Kosove e kqyr njehere me syte qe te pelcasin ku sheh polic neper ferra e skuta rrugesh duke vu gjoba? I keni masakru njerzit qe shkojne ne pune me makina cope cope, ndersa policat e tu, jo ata qe jane vertet policë, varen neper xhamat e makinave luksoze!

Je thjesht nje dykamsh qe sduhesh marre ne konsiderate! Ty asht turp, kriminale dhe antigjore me te vu kush kamer e mikrofon perpara vec atyne qe jane si ti! E fatkeqesisht shumë media bahet nga ky lloj! Deklarata jote idiote e akti i postimit te Velipojes dje nga Rama jane per burg, po ju vec mediave keni llojin tuj kudo, ne SPAK, ne ambasada, ne gjykata e te ato institucionet plehre te sistemit te drejtesise!

Si ka mundesi e su ndalkan makinat?!!!! Ne cilin vend te botes nje minister mundet me e thane kte gja pervecse kur je nje vegel e ndryshkun ne duart e nje te lajthituni si shefi jot?!!

Nese ju s’mundeni me ndalu makinat, tregoni, te marrim armet vet, e te sharrojme cdo psikopat, ordiner e kriminel qe ecen me 200 km/h ne rruget tona qe edhe me 20 ne ore rrezikon jeten tane e te tjetrit!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok