20/05/2024

Humbi e gjithë shqiptaria dhe u përforcua Edvini dhe mafia, Vuçiçi dhe Serbia, Putini dhe Rusia

0

Përshëndetje bashkëkombësve.
Në dy javët e fundit kam qenë në disa vende të Evropës verilindore, jam kthyer 3 ditë më parë. Fatkeqësisht, nuk pata rastin të vizitoj trojet shqiptare…
Në zgjedhjet false skandaloze të shtetit amë Shqipërisë, nuk humbi Filani dhe Fisteku siç mendojnë dhe gëzohen disa kokëmish apo siç propagandojnë disa “analistë” mashtrues të përfshirë në konflikt interesi, por humbi e gjithë shqiptaria dhe u përforcua Edvini dhe mafia, Vuçiçi dhe Serbia, Putini dhe Rusia…
Krye-mafiozi i neveritshëm në Shqipëri, Edvin Kristaq Rama, që ka kapur të gjitha pushtetet dhe qëllimi i të cilit është shpopullimi i Shqipërisë (përmes varfërisë), ndarja e Kosovës dhe forcimi i Serbisë naziste-terroriste, përdori mercenarë për të thyer opozitën, veçanërisht pengun e tij të neveritshëm Lul Brava, i cili është thjesht një fantazmë politike që PD-ja opozitare e ka mbajtur brenda si kalë trojan.
Prandaj, kushdo që beson seriozisht se miu-shakaxhiu Lul Brava është shpresa dhe e ardhmja e Partisë Demokratike dhe e Shqipërisë ose nuk ka kompetencë arsimore – ose zotëron një intelekt të veçantë jashtëtokësor…
PS: E dua pamasë atdheun e gjyshërve të mi Shqipërinë, por jo disa minj kanalizimesh që e kanë kapur atë!
Shëndet, Aurel Dasareti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok