15/06/2024

Edi Rama e perdori Lul Bashen deri ne piken e fundit kunder demokrateve

0

Nga Enver Bytyçi

I pari qe e ka denoncuar Lulzim Bashen per financimin e nje kompanie ruse per te lobuar ne SHBA ishte Edi Rama. Qe ne fillim te vitit 2018-te! Demokratet, perfshire zotin Berisha, nuk e besuan! Nuk e besuam, sepse nuk donim te besonim se njeshi yne eshte aq naiv dhe foshnjarak, sa te pranonte parate e Vladimir Putin per te ardhur ne pushtet!

Por e verteta tashme u shpall publikisht nga shume burime amerikane. Ishte inteligjencia amerikane qe e publikoi kete fakt. Po cfare ndodhi deri me sot, po me amerikanet?

Njerezit e George Soros ne administraten amerikane u perpoqen ta mbyllin skandalin. Madje e mbajten dosjen Muzin ne ambasade per ta shantazhuar Lulzim Bashen e per ta cuar ate ne vetevrasje politike. Edi Rama po flet sot per vetevrasjen politike te Vuciq, sepse eshte i frikesuar se ai po jep doreheqjen dhe nderpritet lidhja e ndihmes per pushtet te te dyve. Ndersa Luli e kreu kete vetevrasje kur besoi se ceshtja do te mbyllej.

Megjithate, ai qe e denoncoi i pari, pra Edi Rama, e perdori Lul Bashen deri ne piken e fundit kunder demokrateve. E perdoren te gjithe njerezit e Sorosit ne ambasaden amerikane dhe ne DASH. Edhe pse kishin te gjithe informacionin per kete fakt. Kjo do te thote se Sorosi, Rama e sorosianet e tjere bashkepunojne edhe me te sponsorizuarit e Vladimir Putin, kur eshte puna per interesat e tyre! Nuk ka lidhje veprimtaria e sorosianeve me SHBA-te!

Kjo do te thote se Edi Rama bashkepunon jo vetem me te sponsorizuarit e Putin, por edhe me miqte e bashkepunetoret me te ngushte te presidentit rus, kur eshte fjala per pushtetin e tyre politik, material e financiar! Dhe si perfundim, une besoj se sado i keq dhe i lig te jete Basha, ata qe e perdoren jane akoma me te ligj e me te poshter se ai! Edhe ata qe e besojne ende jane njerez pa integritet!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok