18/05/2024

“Demokracitë” perëndimore u bënë idiotë të dobishëm të Rusisë përmes Serbisë

0

Nga Aurel Dasareti, USA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike

Perëndimi e trajton Serbinë si një fëmijë të vetëm të llastuar. Vendet perëndimore ende nuk e kanë zbuluar se po bëjnë përpjekje të mëdha për të përmbushur dëshirat e pashtershme të vajzës së tyre të rritur Serbisë, duke e përkëdhelur atë jashtë masës, dhe duke i dhënë asaj gjithçka që donë të gëlltis nga tokat shqiptare, por ajo kurva është mësuar keq, nuk kënaqet kurrë.

***

Idiot i dobishëm në njëjës ose në shumës, është një shprehje e përdorur në zhargonin politik për të treguar dikë (një person apo popull) që, nëpërmjet qëndrimeve dhe veprimeve të tij, pa vetëdije (për interesa të rastit apo xhelozisë vetëvrasëse) mbështet ose ndihmon një palë të tretë që në fillim nuk kishte ndërmend ta mbështeste, ose e mbështetë për shkak të fëlliqësisë së karakterit. Idioti i dobishëm mund të manipulohet për ta bërë këtë nga pala e tretë (armiqësore për vet idiotin kokëmish), por po aq shpesh kjo mbështetje ndodh si një pasojë e paparashikuar dhe e paqëllimshme e veprimeve të idiotit të dobishëm.

Ata që përfitojnë nga idiotë të tillë të dobishëm zakonisht kanë pak ose aspak respekt për ta, faktikisht i urrejnë, por zgjedhin t’i tolerojnë (dhe herë pas here t’i ndihmojnë) sepse ata vetë përfitojnë prej saj.

Lexova për idiotësinë e radhës së “ndërmjetësuesve” ndërkombëtarë që “besojnë se nëse serbëve u jepet ajo që ata kërkojnë, serbët e Kosovës dhe Serbia do ta pranonin përfundimisht statusin e Kosovës si shtet i pavarur”. Me Serbinë brenda.

Shqiptarët duhet të mbrojnë me çdo kusht qëndrimin e tyre, jo kompromise të mëtejshme në “dialogun” me brekët e palara të Rusisë në Ballkan, Serbinë pan-sllavistë, naziste-terroriste që vazhdimisht përkëdhelet (ledhatohet) nga BE-ja dhe jo vetëm, me fjalë të ëmbla, me butësi, me përulësi e me plotë dashuri perverse – të njëanshme.

Ai që sakrifikon gjithçka për fëmijët e tij të llastuar merr dënimin e merituar.

Të huajt e BE-së që përmes “shoqatave” serbe po përpiqen ta zhdukin nga faqja e dheut kombin shqiptar (edhe pse shumica i përket komunitetit fetar mysliman – 90% janë jofetarë), le të guxojnë të krijojnë shoqata në vendet e tyre, për pakicat që i kanë në shumicë.

Nëse qeveria aktuale e Kosovës apo këta kuislingë (kriminelë) opozitarë duan patjetër të abuzojnë – thyejnë Kushtetutën e Kosovës – dhe të nënshkruajnë plehra, ata do të trajtohen nga sovrani si kriminelë dhe tradhtarë të neveritshëm të vendit; le të ikin nga vendet e tyre dhe të kërkojnë azil për tradhti në Serbi dhe Rusi.

Toka e shqiptarëve nuk lindi nga asnjë nënë tradhtarësh, ato janë një trashëgimi dhe pasuri e përgjithshme kombëtare.

Asgjë nuk është më e dëmshme për një njeri sesa mungesa e rezistencës ndaj së keqes. Shqiptarët (sovranët) do t’i rezistojnë fortë çdo tradhtie të mëtejshme, patjetër.

***

Kosova po shpërbëhet, është në shkatërrim, ndërkohë “demokratët” e mëmëdheut, të cilët në pak muaj kanë mbushur disa herë sheshin dhe rrugët e Tiranës dhe kanë demonstruar kundër regjimit monist antikombëtar, në rast të shpërbërjes së Kosovës nuk dëgjohen fare, heshtin.

Nëse shqiptarët nuk zgjohen menjëherë dhe reagojnë së bashku kundër “ndërmjetësuesve” të BE-së që janë në anën e Serbisë, kombi shqiptar nuk do të ekzistojë, sepse po sulmohet nga të gjitha anët. Nga “miqtë” dhe armiqtë e lashtë. Megjithatë, armiku më i madh i shqiptarëve janë vetë shqiptarët. Ata kanë probleme me njëri-tjetrin. Ata gërmojnë varret e tyre, bëjnë vetëvrasje.

***

Vetëvrasja: Lehtësimi i të qenit i çliruar nga vetvetja.

Një sulmues vetëvrasës (kamikaz) është një person që shpërthen qëllimisht një bombë për të plagosur ose vrarë të tjerët, duke marrë në të njëjtën kohë edhe jetën e vet.

Ka më shumë njerëz të cilët bëjnë vetëvrasje me pirun sesa  me çdo armë tjetër.

Njerëzit, me përjashtim të shqiptarëve, nuk bëjnë vetëvrasje dy herë.

Rreziku i madh për t’u bërë një personazh i famshëm është se ju lehtë mund të mbivlerësoni rëndësinë tuaj dhe të largoheni plotësisht nga realiteti. Atëherë bëhesh një qenie e gërditshme, e neveritshme. Në rastin më të keq, përfundoni si një psikopat skizofrenik.

***

Tradhtarë dhe gënjeshtarë në çdo hap. O tradhtarë të ndyrë të popullit dhe të vendit tuaj! Stuhi dhe bubullima do të vijnë mbi ju, të gjithë gurët e shtëpive të shkatërruara e të shpërndara do të fluturojnë mes jush dhe do godasin në çdo gjurmë të mashtrimeve tuaja.

Asgjë nuk do të ndodhë vetvetiu. Të gjitha këto i them sepse dita e llogarisë përfundimtare e sovranit kundër kuislingëve është shumë afër, ndoshta më afër nga sa mund ta imagjinojmë. Por, siç ndodh gjithmonë kudo në shtetet e dobëta ku dominojnë mercenarët, edhe sikur të mbrohen nga pushtuesit gjakatarë-barbarë është e ndaluar nga “demokracitë” e BE-së, ndryshe, disa prej tyre, pasardhësit e të mallkuarve që për hatër dhe frikën prej Rusisë filluan copëtimin e Shqipërisë në Kongresin e Berlinit (1878) dhe Konferencën e Ambasadorëve në Londër (1912-1913), duke ua dhënë trojet tona hordhive pan-sllavistëve dhe grekëve të rrejshëm.

Nëse nuk bëni diçka me plagët e vjetra, ato do të vazhdojnë të rrjedhin gjak!

Disa njerëz mbajnë një ndjenjë faji të gabuar që krijon ankth dhe depresion. Të tjerëve u mungon ndjenja e fajit dhe gënjejnë për të shpëtuar veten. Ndjenja e fajit rregullon ndërveprimin tonë, por shtrembërimet bëhen patologji.

Lufta për mbijetesën tonë biologjike. Të jesh apo të mos jesh gjallë nuk është çështje kompromisi. Ose je ose nuk je. Shuma e gjallërisë së individëve është qëndrueshmëria e shoqërisë. Ne duhet të qëndrojmë së bashku, përndryshe armiqtë e kudondodhur (pushtuesit e tokave) do të na varin veç e veç.

Duaje vendin tënd. Kur burrat e vërtetë veniten (rraskapiten), shoqëria prishet. Kjo është treguar gjatë gjithë historisë, sepse askush nuk mund ta mbrojë atë, është shumë më lehtë të pushtosh një komb të meshkujve të feminizuar. E ardhmja nuk u takon atyre kombeve që mbyllin sytë përpara një fatkeqësie. Të nxjerrësh në pah, të jesh i vetëdijshëm për humnerat e fshehta që përgatitën ndonjë tradhtar-kriminel i korruptuar përbën një nga detyrat e çdo atdhetari.

Errësira e përshpejtuar zbret mbi tokën shqiptare. Ndoshta ia dalim të mbijetojmë, por në horizont retë janë të errëta.

Heronjtë që vdiqën duke mbrojtur ëndrrat e miliona bashkatdhetarëve të tyre, do të jenë gjithmonë ylli ynë udhëzues.

Është detyra jonë të protestojmë të gjithë së bashku kundër atyre që dëshirojnë të keqen për Kosovën, thënë ndryshe, për zhdukjen e racës sonë.

***

Më poshtë janë disa pjesë nga letrat e mia 20 vjet më parë:

Klounët nazist – Duke përdorur falsifikimin historik, politikanët serbë, “akademikë” etj. akoma pretendojnë se zemra e Serbisë qëndron në Kosovën shqiptare. Ne duhet t’i nxisim të gjithë serbët me mendje të njëjtë që ta kërkojnë diku në Karpate! (Serbët vijnë prej andej).

Nënë Tereza e shpëtoi jetën duke ikur nga Shkupi në Tiranë me nënën dhe vëllezërit e motrat e saj në vitet 1912-1913, gjatë luftës së shfarosjes serbe kundër shqiptarëve. Babai i saj u vra nga serbët me helm.

Para këtij holokausti, popullsia shqiptare ishte shumë më e madhe se ajo serbe, sipas shkencëtarit Boue: Serb 900 000, Shqiptarët 1.600 000. Në këtë kohë, shqiptarët ia kalonin edhe grekëve në Ballkan.

Gjenocidet që kryen serbët në ish-Jugosllavi (1992-95) kundër kroatëve dhe boshnjakëve, kundër shqiptarëve të Kosovës (1998-99), janë një përsëritje e asaj që ndodhi në Shqipëri në vitet 1912-1913. Lexoni për të në Golgota Shqiptare që është një përmbledhje letrash korrespondente luftarake të botuara në vitin 1913 nga austriaku hebre, Leo Freundlich, 20 e ca vite më parë i ribotuar nga gazetari gjerman, i ndjeri Hans Peter Rullman (botime në anglisht dhe gjermanisht). https://en.wikipedia.org/wiki/Albania%27s_Golgotha

I pyetur se çfarë kanë ndërmend të bëjnë me kroatët, lideri çetnik serb Vojislav Sheshel, bashkë-kriminel i luftës me Aleksandar Vuçiç (qentë më besnik të kryekriminelit Slobodan Milosheviç), është përgjigjur: “Do t’ua presim kokën me lugë të ndryshkur!” Kjo ishte referuar në faqen e parë të gazetës britanike The European, më 13/12/1992.

Pak para se të fillonin luftërat në ish-Jugosllavi, politikani austriak, Andreas Khol, deklaroi: “Perëndimit demokratik duhet t’i vijë turp për qëndrimin e tij oportunist ndaj trimave shqiptarë!”

Ky turp nuk është zvogëluar që atëherë. Po! Turp për ju, politikanë të Perëndimit!

Shpirti i racës sonë pellazgo-ilire duhet të na bashkojë për jetë a vdekje!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok