28/05/2024

Kuriozitet per takimin Escobar-Basha!

0

Nga Nikoleta Kovaçi

A ditet gja, Basha a i tha Escobarit; qe Shqipnia drejtohet nga nji portal?!

…qe shqiptaret ende jetojne ne cadra edhe pas 2 vjeteve nga termeti dhe edhe pse jane fale e marre miliona Euro per strehimin e tyne?

…qe shqiptaret mjekohen me ilace te skadueme dekada ma pare per covidin?

… qe shqiptaret nuk kane asnje dere ku te ankohen per abuzimin e tana levave te pushtetit me ta?

… qe vendimet qeveriu i njofton me statuse FB?

… qe policia vret njerez mas shpine e ne prite?

… qe prokuroria vepron me urdhen qeverie?

…qe gjykatat nuk mbledhin dot nji trupe gjyqesore vec ne marrshin rojet?

… qe qeveria i ka vjedh zgjedhjet e 25 prillit?

…qe SPAK-u nuk ka hetue asnji kallezim penal te PD-se per perdorimin e makinerise  se pushtetit ne zgjedhje?

…qe jane hedh miliona Euro ne fushate me ble e shit votat e qytetarëve shqiptarë!

….qe per baterdine e shit-blerjes se votes Arbri asht ne burg e Pjerini ne boten tjeter?

… qe policia, prokuroria, qeveria e dreqi i mallkuem bashke e mbuluen ate ngjarje makabre me fshehje provash, faktesh e protagonistesh?

… qe shqiptarët nuk besojne ne vote dhe ne vertesine e saj se politika ua shet dhe ua tjeterson?

… qe shqiptaret jane ne nje lufte hakmarrjeje mes vedi per pazaret e droges, me leket e se ciles te fortet fitojne mandate me hy ne parlament?

… qe jane me dhjetera djem e burra ne kete vend te zhdukun pa gjurme e askush nuk heton per ta?

… qe shqiptaret nuk jane te zotet te qarkullojne neper kryeqytetin e tyne prej bllokimit te rrugeve, ndersa vrasesit e gjejne rrugen hapun sa here iu duhet?

… qe vrasesit jane te lire dhe te pafajshmit jane ne burgje?

…qe shqiptaret po largohen çdo dite nga vendi se nuk mund te perballojne korrupsionin galopant te qeverise dhe te te gjitha pushteteve?

…qe shqiptaret, kta te ketushmit, jane marre peng nga qeveria, meqe opozita i ban opozite opozites dhe pak qyqe zerave qe jane kunder gjithckaje te ndyre ne kte vend?

….etjjjjjjjj!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok