12/06/2024

BT planifikon kalimin ne IP telefona

0

BT planifikon kalimin ne IP telefona

British Telecom planifikon te shendron rrjetin e telefonave Public Switched Telephone Network (PSTN) te Britanise ne IP sistem telefonik te cilin e quan 21st Century Network. Pjesa me e madhe e shfrytezuesve do te kalon ne IP telefoni deri me 2008. Implementimi i planit ka fillu, BT eshte duke bisedu me kompani te ndryshme teknologjike per zgjidhje te ndryshme.

Pjesa e pare e shendrimit do te jete test, lidhjet mes Cambridge dhe Woolwich do te kalojne ne IP, keto lidhje kan 1,000 shfrytezues.

Per me shume mbi IP Telefoni:
http://www.pt.com/tutorials/iptelephony/

Burimi i lajmit:
http://itvibe.com/default.aspx?NewsID=2616

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok