23/04/2024

Aplikacionet e minierave të kriptove dhe aplikacioni i ri vietnamez Rubi

0

Julutem lexoni informacionin por nuk eshte nuk është këshilla financiare kto jane veter sugjerime per te mesuar mbo monedhat dogjitale

Aplikacioni Rubi Mining është projektuar dhe krijuar nga vietnamezët dhe aktualisht është pranuar në të gjithë globin, me përjashtim të atyre që janë të panjohur për shfaqjen e këtij projekti të mrekullueshëm Rubi.

Bashkohuni me ne për minierën falas të aseteve dixhitale Rubi Block!
Le të klikojmë për lidhjen:

https://rubi.click/join/MARIOUK

Google play store

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nemoholding.android.rubi&hl=en&gl=US
mos harroni shkruani kodin “MARIOUK”

Aplikacioni do t’ju jap 1500 mana për të filluar!

Aplikacionet e minierave të kriptove janë programe softuerike të krijuara për të minuar kriptomonedha si Bitcoin, Ethereum dhe të tjera. Këto aplikacione përdorin fuqinë përpunuese të kompjuterit tuaj ose të pajisjes celulare për të zgjidhur probleme komplekse matematikore që kërkohen për të konfirmuar transaksionet në rrjetin blockchain dhe për të fituar shpërblime në formën e kriptomonedhës.

Ka shumë aplikacione të ndryshme të minierave të kriptove të disponueshme për platforma të ndryshme, duke përfshirë kompjuterët desktop, laptopët dhe pajisjet mobile. Disa shembuj të njohur të aplikacioneve të minierave të kriptove përfshijnë CGMiner, BFGMiner dhe EasyMiner për kompjuterët desktop dhe MinerGate dhe Crypto Miner për pajisjet mobile.

Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se miniera e kriptomonedhave mund të jetë një proces kompleks dhe që kërkon kohë dhe mund të mos jetë fitimprurës për të gjithë. Për më tepër, disa aplikacione të minierave mund të përmbajnë malware ose kode të tjera me qëllim të keq, kështu që është e rëndësishme të hulumtoni plotësisht çdo aplikacion ose program përpara se ta shkarkoni dhe përdorni.

 

Meriman Braha

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Nese e pelqyet ket artikull? Ju lutemi përhapni fjalën :)

Follow by Email
YouTube
YouTube
Tiktok