Hello Guest

Finalia Arbri Eshte fituesi I Bigbrother Albania

  • 0 Replies
  • 1166 Views
Finalia Arbri Eshte fituesi I Bigbrother Albania
« on: June 02, 2008, 03:53:20 PM »
Nga finalja e madhe e bigbrother Albania 01.06.08

Banori i no:1  i votuar  dhe fituesi I Big Brother Albania (Arbri)

Arbri eshte tashme fituesi i Big Brother Albania pas kesaj kohe te gjate me nje show plot ankth dhe supriza fundi i erdhe the personi qe meritonte te fitonte fitoj.

Arbri doli nga shtepia Me flamurin rreth krahëve dhe një gotë pije në dorë. Arbana e ndërpret, duke i thënë se tashmë ai ka realizuar një ëndërr dhe se mund të dali nga shtëpia pasi njerëzit e presin. Ai ecën shpejt duke përshëndetur edhe një herë dhe del jashtë ku cdo gjë kthehet në një festë. Kaq ishte! Arbri rrëmbejnë fansat e tij dhe pamja e shtëpisë që shndërrin nga fishekzjarret bëhet logoja e atij që Arbrit fitues të edicionit të parë të Big Brother Albania. Arbri ka pasur nje sjellje fenomenale ne Big Brother Albania dhe ndoshta kjo beri qe publiku shqiptare ta votoje ate si fitues. Urime te perzemerta Arbrit te cilit jeta i ka ndryshuar sot 100 perqind.

Banori i 2te i votuar ne Big Brother Albania (Olsi)

Olsi nje nga predakonistat me popullore te Big Brother Albania doli ne vendin e dyte pas votave te shumta.Olsi u surprizua nga Big Brother Albania pake perpare se te shpallej fituesi duke e derguar ate tek nje dhome brenda shtepise se Big Brother Albania te cilin e kishin shenderruar nje nje dhome pritje exzakt sikur dhoma e pritjes se olsit ne shpin e tije gjithashtu aty ai takoj dhe babane e tije qe e kishte marre malli shume ishte nje surprize emocionale per olsin nuk e priste nje gje te tille por ishte shume e bukur tha ai. Olsi gjate gjithe kesaje kohe ne Big Brother Albania ka treguar se eshte nje djale inteligjent i shkathet i zgjuar dhe krion stuatat nga me te kqijat ne situata te mira dhe ne favorin e tije, tregon vetveten the ben gjithmone ate qe don jo ate qe i imponohet, ndoshta kjo ishte dhe arsyeja qe publiki shqipetare e peqeu aqe shume dhe e mbajti deri ne funde.

Banori i 3et i votuar ne Big Brother Albania ( Astriti)

Banori i 3et i votuar ne Big Brother Albania ishte Astriti. Astriti ishte nje nga conkurentet me favorite per te fituar bigbrother por nuk ndodhi per te ai Kishte nje surprize nga bigbrother Arbana i kerkoj Astritit qe te shkoje ne garden ku aty e priste aktori i ti me i preferuar i Portokallise polici Florjani i cili qendronte perpara nje tullbace plasmasi te fryre dhe brenda ishte gruaja e Astritit ishte shume qesharake dhe shume e bukur pasi kane nxjerre gruan e Astritit nga tullumbacja menjehere u percafuan dhe u puthen  ishte shume emocionale per Astritin.

Banori i 4rt i votuar ne Big Brother Albania ( Najada)

Banori i 4rt i votuar ne Big Brother Albania ishte Najada E cila u surprizua nga bigbrotheri duke kerkuare ate te shkoje per here te fundit ne dhomen e sekreteve ku ajo degjoj mesazhin e inqizur nga babai is saj gjithashtu dhe takoj dy motrat brenda ne dhomen e sekreteve.Isht shume emocionale tha najada dhe ishin persona qe desha te takoja te paret

Banori i 5st  i votuar ne Big Brother Albania(Poli)

Banori i 5st i votuar ne Big Brother Albania ishte Poli. BIgbrother kishte organizuar nje surprize per polin ,poli doli nga shtepia ne garden ku aty po e priste Ina ne nje balone te madhe e cila hidhte gjethe trendafilash mbi garden dhe mbi Polin ishte shume mallengjyse dhe e bukur. Nuk pres dote te te puthe i tha Ina Polit  Edhe une i tha Ai.

 

Keshtu Poli dhe Najada dolen se bashku nga shtepia e big brotherit Ku ato u takuan me fansat e tyre.Eshte madheshtore shume e bukur dhe shih sa shume njeres ktu per ne sonte e pa besueshme tha Poli.Poli u nis i pari per ne studio per interviste me makinen e zakonshme Citeron c4,Kurse per najaden kishin pergatitur si surprize nje karrce shume te bukur me kale e cila u nis nga nje djale i ri i veshur me kostum tradicional.

 

Intervista ne studio me Polin

Pas pake kohe Poli dhe Najda

Intervista ne studio me Najaden

Intervista ne studio me Astritin

Asriti ne studio eshte bombarduar nga pyetjet e shumta per debatet qe jane bere ne shtepine e bigbrotherit.Pas prgjigjeve te dobta te astritit qe ishte nje qike i befasuar, Arbana i tha se shpresojme qe experienca ne bigbrother Albania te kete bere qe te jeshe me i duruar dhe te mos ofendoje njerzit.

 

Shkrimi Vazhdon

 

Editor Aureli per merbraha                                                                                                                       @www.merbraha.com