Author Topic: Shqiperia ime...me prit se erdha!  (Read 2596 times)

luljeta

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Shqiperia ime...me prit se erdha!
« on: July 31, 2007, 04:27:53 pm »
--------------------------------------------------------------------------------
Te kthehesh ne Shqiperi per pushime eshte dicka, te kthehesh per te jetuar perfundimisht aty eshte dicka tjeter. Kur je me pushime, edhe "vuajtja" me e madhe te duket luks, ndikon malli, padurimi per te takuar njerezit, emocionet per menyren se si do i kalosh pushimet. Dhe te gjithe qe interesohen per ty, "ka ardhur Filani" dhe kush e kush te te qendroje prane. Dhe ty te duket vetja aq i rendesishem... Te jeni te sigurte qe e gjithe kjo ka per te humbur shume shpejt nese vendosni te mos niseni me qe aty. Gjerat do kthehen ne normalitet, secili do shohe punen e tij, fakti qe ti je aty nuk do u beje dhe aq shume pershtypje sa me pare. Do mberthehesh nga monotonia e zakonshme, rutina, nga hic-i. Do te te ike durimi nga ato mangesi qe Shqiperia te ofron, e qe deri para pak kohesh ti i kishe harruar krejt. Nuk eshte e thjeshte te marresh nje vendim te tille. Une jam e para qe dua te kthehem nje dite, po qe te rrime shtrembt e te flasim drejt, realiteti ky eshte.

Merbraha Forum

Shqiperia ime...me prit se erdha!
« on: July 31, 2007, 04:27:53 pm »