Forume Te Lira > Besimi Fetar

A ka Shqiptaria Fe?

(1/1)

luljeta:
Une personalisht jam myslymane por se konsideroj veten te tille...arsyet jane te ndryshme:
Se pari jam myslyman per te vetmin fakt se jane prinderit e mi...,nuk e quaj veten besimtare myslyman pasi nuk praktikoj asgje me ate qe thote kurani, se dyti nuk pranoj idete e fese myslymane per te vetmin fakt se eshte imponuese qe ne moshe feminore...(Njeriu ka te drejte per zgjedhje te lire...) e kane nje hapesire shume te kufizuar sociale!
Nuk dashuroj asnje fe kryesisht dhe kjo sdo te thote qe jam ateiste(s'kam te bej me Frederich Nietzsche)...mbase jam pakez primitive ne kete aspekt por dashuroj objektet qe me rrethojne...

Navigation

[0] Message Index

Go to full version