Arti the kultura > Arti Shqiptar

Personazhet me te njohur Shqiptare ne arenen nderkombetare?

(1/1)

luljeta:
Pershendetje, jam kurioze te di emrat e ketyre personave qe na kane nderuar dhe te atyre qe vazhdojne te mbajne larte emrin e Shqiperise...(

luljeta:
1.Eliza Dushku-Aktore e famshe ne hollywood gjithashtu edhe kengtare.
Person me Gjak shqiptare me i famshem ne Bote.
2.Masiela Lusha -Aktore dhe shkrimtare nga Tirana tani ndodhet ne USA edhe eshte ne nje seria televizive.
3.Driton "Tony" Dovolani-Kercimtare nga kosova ndodhet ne USA edhe eshte ne nje serial televizive me kercime shume te ndjekur

Navigation

[0] Message Index

Go to full version