Author Topic: Dashuria s'ka qmim.  (Read 1608 times)

Tina

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Dashuria s'ka qmim.
« on: October 21, 2008, 05:32:34 pm »
Dashuria nuk ka qmim
Q'mimi i saj ndodhet brenda zemres tone.
Eshte nje ndjenje e bukur, e paster si kristali.
Por dhe aq e dhimsur...
se po u thy te djeg si zjarri.
Te ben te harrosh gjithcka qe te rrethon.
Ndjehesh e lumtur, e mbrojtur dhe e q'mueshme,
kur ai pran vetes te shtrengon.
Te ndjesh zemren e tij kurr rreh me ngadale
Dhe mendon ne heshtje se don te thot 1fjale
Ate fjalen e embel qe cdo kush e kerkon
Fjalen "Te dua" pergjithmone.

Shkruar nga Zuzana Hoxha

Merbraha Forum

Dashuria s'ka qmim.
« on: October 21, 2008, 05:32:34 pm »