Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - Tina

Pages: 1 [2] 3
16
Poezi / Pa ty
« on: April 17, 2008, 10:54:00 am »
Ti ike udhes se pafundme
Ku zverdhin druret gjetherenes
Mbi gjokse pellgjesh tani tundet
I arti medalion i henes.
Lejleket iken.
Fill pas teje
Si stof i keq u zbeh blerimi
Dhe ngjajne toka, pylli, reja,
Me negativin e nje filmi.
Tani ne fusha shkoj menduar
Ku nis te fryje ere e ftohte,
Ku ca mullare te gjysmuar
Duken qe larg si Don Kishote.
C'te bej, po them me vehten time,
Ne kete ore te vone te muzgut,
Ku qerrja baltave ben shkrime.
Te lashta sa te Gjon Buzukut?
Do te shkoj te ulem permbi pellgjet,
Te pi ne gjunje duke rene,
Ne gryke e di qe do te me ngelet
I ftohte medalioni i henes

17
Poezi / Ketu s'do jem
« on: April 17, 2008, 10:51:23 am »
Ketu s'do jem do jem larguar
Ne toke I tretur si te tjeret
Ne kafenene e preferuar
Nuk do me shohin kamarieret

Dhe neper udhet ku kam ecur
S'do ndihet kolla ime e thate
Mbi varrin tim do te rrije I heshtur
Nje qipariz si murg I ngrate

Ti do trishtohesh atehere
Se s'do me kesh ne dhome te gjalle
Dhe kur ne xham te fryje ere
Do qash me eren dalengadale

Por kur te jesh merzitur shume
Ne raft te librave kerkome
Aty do jem I fshehur une
Ne ndonje fjale a ndonje shkronje

Mjafton qe librin pak ta heqesh
Dhe un do te zbres do t'vi prane teje
Ti si dikur me mall do qeshesh
Si nje blerim pas nje rekeje.

 

18
Poezi / Persh all.
« on: March 15, 2008, 01:59:57 pm »
Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshë
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje cast ndalohesh
mbyll syte e më kujton..!
Athu te genjen mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!

19
Humor - Gjeagjeza - Lojra / Gjyshja dhe nipi.
« on: January 31, 2008, 04:34:14 am »
Gjyshja i thot nipit mistrec.
Kur ishe une e vogelgjyshja ime me thoshte qe te sillesha mire se perndryshe do behesha e shemtuar.
Nipi e sheh me keqardhje dhe i thote:
Ah mi none, pse se ndigjove.

20
Poezi / Ne te dy!!
« on: January 03, 2008, 10:34:16 am »

Une gota
Dhe ti vera

Une zemra,
Ah, ti gjaku.

Une vjeshta,
Ti pranvera,

Une toka,
Ti zambaku.


Une varka,
Dhe ti lumi.

Une shpresa,
Mire mbeç!

Une enderra,
dhe ti gjumi.

Vall' si rrojme?
Vec e vec?21
Poezi / Puthja e fundit.
« on: January 03, 2008, 09:44:11 am »
Pikon, rigon nje pikez uji,
E dale shkembit veshur myshk,
Si lot i gruas epshezjarrte,
kur sheh fytyren qe iu vyshk.

Fluron, ldron nje gjeth ne renie,
Kur era fryn e shfryn ne vjeshte,
Si psheretim e zemres tende,
E dale befas, fare thjeshte...

Fluturon e iken fluturim,
Nje zog qe shume gaze kishte,
Dhe mbetet bosh foleze shkreta,
Mes degeve, ne shelgjishte.

Si lot, si zog, si psheretime,
Gjithcka e shoh si shkoi, si treti,
Vec puthja e fudnit mes kujtimesh,
Si tjeter plage e thelle mbeti...
22
Pershendetje dhe urime / pershendetje te gjitheve.
« on: January 03, 2008, 09:01:03 am »
Hi all.Si po ju duket  2008. Se per mua nje soj po me duket. (haha). Ok then  gjith te mirat ishalla.

23
Poezi / New year wishes!
« on: December 31, 2007, 04:59:05 am »

I wish you Health...
So you may enjoy each day in comfort.

I wish you the Love of friends and family...
And Peace within your heart.

I wish you the Beauty of nature...
That you may enjoy the work of God.

I wish you Wisdom to choose priorities...
For those things that really matter in life.

I wish you Generousity so you may share...
All good things that come to you.

I wish you Happiness and Joy...
And Blessings for the New Year.

I wish you the best of everything...
That you so well deserve.

HAPPY NEW YEAR FRIEND!


24
Pershendetje dhe urime / All the best 4 this Year.
« on: December 31, 2007, 04:49:17 am »
Hi, ne radhe te pare ju pershendes te gjitheve nje vit i mbare per ju. Po ne vecanti do te doja te uroja administratorin tone, urime per kete website dhe dhe forumin e mrekullueshme qe na u dha mundesia te njohim 1-ri tjetrin, bravo keshtu te vazhdosh. Edhe ku vit te sjellt fat dhe suksese ne hapat e metejshme. Urime dhe vetem Gezime ne 2008. XXX

25
Pershendetje dhe urime / Pershendetje te gjithve anetareve te forumit.
« on: December 22, 2007, 11:13:42 am »
Ju uroj nga zemra gezuar festat, dhe qofte nje vit i mbare per te gjithe ju.
Gezuar nga mot dhe gjith te mirat ne bote.

26
Poezi / I pass this rose on to you.
« on: December 22, 2007, 11:01:41 am »
      I pass this rose on to you.
      To let you know that i I care about you!!!
      Don't let the rose die!!
      A friend I't always Special.
      Because friends love you, because you are you!

      I offer you my handin friendship
      so that when you reach out in times off need.
      You can be certainthat I'llalways be there.

27
Humor - Gjeagjeza - Lojra / Haha
« on: December 20, 2007, 09:20:24 am »
                                     Gruaja dembele

               Duke pare nje film nje mbremje gruaja dhe burri te dy te ulur ne krevat.
              - Ajo eshte femer i thote burri gruas, jo ti qe je bere si autokombanje
               e mir thot gruaja
               Vajti ora per tu shtrire, ne krevat, burri i afrohet gruas dhe e ngacmon
 
              Gruaja se le
             Burri, he me he
             Gruaja i pergjigjet burrit,pse do ta ve ne pune autokombanjen
             per nje kalli misri une!!!!!!!!

28
Humor - Gjeagjeza - Lojra / Turisti Amerikan
« on: December 20, 2007, 09:10:32 am »
                          Turisti nga Amerika

             Nje turist nga Amerika Jugore shkon ne Itali dhe kerkon nje shtepi publike.
             Gjen nje vajze sipas deshires se tij, futen ne nje dhome dhe te dy zhvishen.
             I habitur burri shikon se gruaja nuk ka asnje qime dhe i thote:
             Po femrat tona kane qime ketu, edhe ketu, shume qime dhe ketu, ketu.....
             Vajza e veshtron qete dhe i pergjigjet:
             Ti ke ardhur per te bere qef apo per te thurur triko? :) :)

 

29
Poezi / Shpirti im.
« on: December 20, 2007, 08:17:31 am »
                            Me genje nga nje here.


                   Shpirti im,syri im smund te flere,
                   Shpirti im,syri im u verbua.
                   Se paku,genjeme ndonjehere
                   Edhe genjeshter te jete ,por me thuaj :”Te dua...”

                  Syri im,shpirti im s’mund te flere,
                  Me djeg e me djeg malli I vjeter.
                  Te lutem genjeme dhe njehere
                  Dhe me thuaj:’Si ti nuk ka tjeter!...”

                 Shpirti im,syri im-Ku ta dish?...
                 Nese lot kullon apo vese.
                 genjeme,i dashur,serish
                 dhe me thuaj:”Per ty do te vdes!...” :-* :-*


30
Humor - Gjeagjeza - Lojra / Amerika.
« on: December 20, 2007, 08:01:39 am »
                               < Nje burre ne U.S.A >
                   
              Nje burre jetonte ne U.S.A.
              I tha shokut te tij ne telefon.
              Hajde ne Amerike, se ketu i ke rruget e shtruara.
              Dhe i shkreti shok e henri genjeshtren,dhe iken mbas disa
              ditesh ne Amerike.
              Shoku i ketij burrit e merr ne telefon dhe i thote.
              More! Po ketu jo qe nuk kisha rruget e shtruara por kete
              me vune mua per ti shtruar.

Pages: 1 [2] 3