Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - indriti

Pages: [1]
1
Plani i BE p?r t? liberalizuar vizat p?r Maqedonin?, Serbin? e Malin e Zi, konsiderohet si anti mysliman nga grupimi politik Federalist?t e rinj Evropian?. Ky plan nd?shkon mysliman?t e Bosnj?s e Kosov?s. Nd?rkoh? q? diplomat?t i tremben fluksit t? emigrimeve nga shqiptar?t e Kosov?s dhe t? Shqip?ris?.

BRUKSEL- Plani i Bashkimit Europian p?r t? liberalizuar vizat p?r qytetar?t e Maqedonis?, Serbis? dhe Malit t? Zi konsiderohet si anti mysliman. Sipas l?vizjes s? Federalist?ve t? rinj Europian, nj? grupim politik pro Europian, futja n? zon?n Shengen e k?tyre shteteve ballkanike krijon nj? ndarje t? re, dhe padrejt?sisht nd?shkon qytetar?t mysliman? t? Bosnjes e Kosov?s.
Komisioni Europian njofton pik?risht me 14 korrik shtetet q? do p?rfitojn? liberalizim vizash n? fund t? 2009, ku Shqip?ria, Bosnje Hercegovina dhe Kosova nuk jan? n? list?n e bardh?. Duke folur p?r agjencin? e lajmeve ?Euroaktiov?, sekretari i p?rgjithsh?m i Federalist?ve t? rinj evropian Peter Matjasic, thot? se ky liberalizim vizash interpretohet nga popujt e k?tyre vendeve si anti mysliman.
I ve?ant? ?sht? rasti i Bosnj?s, ku serb?t e Bosnj?s dhe kroat?t e Bosnj?s kan? shtet?si dyfishe dhe do u jepen viza falas pasi kan? pasaporta serbe, nd?rsa mysliman?t e Bosnjes nuk p?rfitojn?. Po k?shtu nuk p?rfitojn? t? gjith? qytetar?t e Kosov?s dhe shqiptar?t e Shqip?ris?.
Kosova ?sht? jasht? skem?s pasi pes? vende an?tare t? BE-s? nuk e kan? njohur ende Kosov?n. Shum? kosovare aplikuan p?r pasaporta biometrike serbe, por Komisioni Europian nxori urdh?r t? ve?ant? q? shtetasit e Kosov?s nuk do p?rfitojn? nga ky liberalizim.
Por pavar?sisht k?tyre analizave, l?vizja e Federalist?ve t? rinj europiane deklaron se skema e liberalizimit t? vizave nd?shkon vet?m popullsin? myslimane t? Ballkanit. Arsyeja q? japin diplomat?t europiane p?r p?rjashtimin e nj? pjese t? Ballkanit nga skema e vizave falas ?sht? se i tremben nj? emigrimi masiv t? shqiptar?ve, ve?an?risht nga Kosova e varf?r, por edhe nga Shqip?ria.

Drejtori i SOCA-s intervist? n? News24: Shqiptar?t t? p?rfshir? n? krime n? Britani.

? Drejtori i agjensis? britanike kund?r krimit, Bill Hughes cil?soi mjaft t? r?nd?sish?m bashk?punimin me autoritet shqiptare n? luft?n ndaj krimit. Ai theksoi se Shqip?ria ka nevoj? p?r nj? sistem t? past?r ku krimi i organizuar nuk do t? mund t? korruptonte procesin e zbatimit t? ligjit.

TIRANE- Drejtori i p?rgjithsh?m i agjensis? britanike kund?r krimit t? organizuar, SOCA ka deklaruar n? nj? intervist? p?r televizionin News24 se krimet mjaft t? dhunshme q? kryejn? shqiptar?t n? Britanin? e Madhe, vazhdojn? t? mbeten nj? problem shqet?sues dhe n? fokusin e qeveris? britanike.
?Shqiptar?t jan? t? p?rfshir? n? trafikun e drog?s dhe t? qenieve njer?zore, p?r k?t? arsye k?rkohet nj? bashk?punim m? i madh me autoritetet dhe policin? shqiptare? shtoi zyrtari i lart? britanik.

?Nj? nga problemet q? ekziston, n?se do t? jemi plot?sisht t? sinqert? ?sht? se fatkeq?sisht ka shum? shqiptar? n? Britani q? kryejn? krime. Ka dhe mjaft shqiptar? q? jetojn? n? m?nyr? t? ligjshme dhe punojn? shum? por me tyre ka dhe kriminel? q? jan? shum? t? dhunsh?m dhe jan? t? p?rfshir? n? krime shum? serioze, si trafik droge dhe trafik t? qenieve njer?zore. E r?nd?sishme ?sht? q? ne t? fitojm? besimin e komunitetit shqiptar n? m?nyr? q? t? zbulojm? k?ta persona dhe ti nxjerrim jasht?, pasi ata nuk jan? ambasador?t e Shqip?ris? t? cil?t ju do t? donit ti kishit. N?se do ti gjejm? ne do ti nxjerrim paa gjykatave tona kur ata kan? kryer krime n? Britani dhe ti d?rgojm? n? Shqip?ri p?r krime q? kan? kryer n? vendin tuaj. Arsyeja pse ne jemi t? shqet?suar ?sht? se lloji i krimeve dhe ashp?rsia e tyre e b?jn? k?t? nj? fush? m? t? r?nd?sishme p?r tu fokusuar? theksoi Hughes.

Drejtori i SOCA-s, i cili gjat? vizit?s s? sotme n? Tiran? ?sht? takuar dhe me kryeministrin berisha, deklaroi se Shqip?ria ka nevoj? p?r nj? sistem t? past?r, ku krimi i organizuar nuk do t? mund t? korruptonte procesin e zbatimit t? ligjit.
?N?se keni sistem t? past?r, zbatoni ligjet at?her? ju fitoni dhe mb?shtetjen e publikut p?r at? q? doni t? b?ni, at?her? ju futeni n? nj? zon? ku krimi i organizuar nuk mund t? sfidoj? zbatimin e ligjit. Kjo do t? b?j? q? vende si Braitania e vende t? tjera europiane do t? punojn? ngusht? me autoritetet shqiptare. Si gjith? forcat e policis? dhe gjith? agjensit? e zbatimit t? ligjit n? bot?, n? rast se ne dyshojm? se njer?zit nuk jan? t? strukturuar ashtu sic duhet ose nuk i zgjidhin c?shtjet e brendshme ashtu sic duhet at?her? ju jeni pak a shum? n?n v?zhgim. Ja p?rse un? jam i interesuar t? shoh se cfar? ?sht? b?r? deri tani dhe cfar? duhet b?r?? u shpreh Hughes.

(e.n/News24/BalkanWeb)

2
Web Design & Developement / google search engine per faqen tuaj
« on: November 10, 2008, 06:37:10 PM »
Eshte e gatshme vetem merreni codin dhe vendoseni ne faqen tuaj

<form action="http://www.google.com/cse" id="cse-search-box">
  <div>
    <input type="hidden" name="cx" value="013092666072375430494:7hz4vlxpphm" />
    <input type="hidden" name="ie" value="UTF-8" />
    <input type="text" name="q" size="31" />
    <input type="submit" name="sa" value="Search" />
  </div>
</form>
<script type="text/javascript" src="http://www.google.com/coop/cse/brand?form=cse-search-box&lang=en"></script>

3
Pyetje dhe Sugjerime / Te telefonosh nga interneti ne shqiperi
« on: August 08, 2007, 03:37:33 AM »
Pershendetje te gjitheve
Do te doja me kete teme te re qe po nis,tju sugjeroja te gjithve juve bashkatdhetareve te mi dhe njekohesisht bashkeforumasve te komuniteti shqiptare qe jeni te interesuar te telefononi ne atdhe me ane te internetit disa programe qe te lejojne te telefonosh nga compiuteri tek telefonat fiks dhe mobil ne shqiperi dhe kudo ne bote me cmime mjaft te lira per shqiperine dhe ne shume raste gratis ne shume vende te botes.
Emrat e programeve jane keto:
http://www.voipcheap.co.uk/en/index.html
http://www.voipstunt.com/en/index.html
http://www.voipdiscount.com/en/index.html
http://www.voipbuster.com/en/index.html
Nese ju itereson shikojini dhe nese hasni veshtiresi ose jeni te sodisfuar me shkruani.
Ah edhe dicka tjeter ;
Qe ti perdorni keto programe duhet te keni mikrofon,cufje dhe artopolante te istalluar tek kompiuteri juaj dhe mbi te gjitha te keni lidhje me internetin nepermjet linjave te shpejta DSL
jU UROJ TE GJITHVE SHENDET

4
Ndihmoni njeri-tjetrin / Makina me qera në Shqipëri.
« on: August 08, 2007, 03:35:36 AM »
Tunjatjeta.

Dua te shkoj ne Shqiperi me pushime per dy jave. a mund te me ndihmoje ndonjeri me adresa apo numer telefoni te ndonje kompanie qe jep makina me qira, kuptohet me cmim sa me te arsyeshem.(Kuptohet nuk kemi thyer banken) Me kane thene se eshte nje aty te hotel Tirana po po ditet ndonje vend tjeter ju lutem me thoni.

Faleminderit.

5
Pershendetje dhe urime / Pershendetje!!!!
« on: August 08, 2007, 03:33:46 AM »
Pershendetje gjithe forumistave!Uroj te jeni mire dhe shpresoj per biseda te kendshme!!!

Nje pershendetje per te gjithe nga indriti!

6
Prezantoni veten ne forum / hi
« on: August 08, 2007, 03:31:33 AM »
Hi . Jam indriti jam anetare e ri ketu ke Komuniteti shqipetare tek merbraha.com. Me pelqen shume forumi. urime Staffit.

Pages: [1]